Polskie okna drewniane, eurosystem

okna drewniane otwierane do wewnątrz   okna drewniane z Polski   okna drewniane otwierane do wewnątrz

Drzwi drewniane, przesuwne HST, harmonijkowe

 drzwi drewniane   drzwi drewniane przesuwne hst    drzwi drewniane harmonijkowe

Okna drewniane skandynawskie; obrotowe, top swing, side hung, top hung, okna stałe, terrace doors, main entrance

okna skandynawskie aluclads obrotowe   okna skandynawskie aluclads obrotowe       

Okna drewniane angielskie typ; podnoszone, sash, casement, bay i bow windows

okna drewniane angielskie sash   okna drewniane angielskie casement 

Okna dachowe, połaciowe VELUX

Okna dachowe z górnym otwieraniem    Okna dachowe z dolnym otwieraniem

 

Okna drewniane to efektowne połączenie walorów estetycznych i ekologicznych, naturalnego surowca z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, zapewniającymi wysoką jakość, termiczną i akustyczną.

Staranny dobór drewna klejonego warstwowo, a także specjalne technologie suszenia i sezonowania gwarantują, że pod Państwa dach zawsze trafią okna drewniane o najwyższych parametrach.

Technologia okien drewnianych w standardzie IV 68, IV 78 i IV92 wykonywana z "euro-rowkiem" umożliwia stosowanie okucia obwiedniowego np. MACO, co daje możliwość zrobienia skrzydła rozwiernego lub rozwierno-uchymnego z mikrorozszczelnieniem. W tej technologii wykonujemy standardowe okna, okna łukowe i trapezowe, drzwi wejściowe, drzwi przesuwne PSK i HST, drzwi harmonijkowe. Nieco odmienne wykonanie stważają okna zabytkowe (renowacyjne)

Jest to standard okien otwieranych do wewnątrz dedykowany na rynek europejski. Wyroby te przy zastosowaniu farb kryjących (wg palety RAL lub NCS) malowane są trzykrotnie oraz dodatkowo impregnowane. Istnieje też możliwość stosowania lakierów lazurowych tzw transparentnych, których celem jest ukazanie struktury drewna.

Dodatkowym elementem mogą być nakładki aluminiowe, stosowane od strony zewnętrznej malowane w dowolnym kolorze, których celem jest wygląd estetyczny jak i przedłużenie trwałości okna , nawet o 30 lat, co również pomniejsza koszty konserwacji.

 


 

Okna skandynawskie to alternatywa dla okien otwieranych do wewnątrz. Jest to tradycyjna konstrukcja, często z furingiem zdobiąca domy, Szwedzkie, Norweskie, Dańskie i Fińskie, idealnie nadaje się do panujących tam warunków. Całkowicie odmienna konstrukcja pozwala na uzyskanie większej ilości światła, lepszych parametrów szczelności oraz innych ciekawych funkcji dotyczących otwierania. Okna skandynawskie najczęściej otwierają się na zewnątrz co pozwala dowolnie zagospodarować wewnętrzną przestrzeń wokół okna.

Wyposażone w okucia znanych producentów takich jak : SPILKA, IPA, ASSA ABLOY. W tej technologii można wykonać: okna obrotowe (top swing) z restryktorem, okna otwierane na zewnątrz zamykane na haczyki lub na klamkę (side hung), okna nieotwierane (witryny), drzwi balkonowe (tarasowe). Do produkcji używane jest drewno sosnowe klejone warstwowo, opcjonalnie drewno meranti. Najczęstszym sposobem malowania to farba kryjąca NCS S502Y lub RAL 9010 która odzwierciedla tradycyjny kolor stosowany w Skandynawii.

Okna typu szwedzkiego są produkowane też jako, drewniano aluminiowe (ALUCLADS). W tym przypadku, nakładka aluminiowa chroni drewniane skrzydło i ramę od strony zewnętrznej, dzięki czemu okna nawet po latach wyglądają jak nowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, których okna narażone są na ciągłe działanie szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak słońce i klimat nadmorski. Okna drewniano aluminiowe dają też większą możliwość zastosowania szyb, np, pakiety: trzyszybowe i czteroszybowe

 


 

Okna angielskie to produkty znacząco różniące się od okien w innech częściach Europy. Są to tradycyjne wyroby spotykane w Anglii, Irlandii czy Islandii. Idealnie nadają  się do panujących tam warunków. Całkowicie odmienna konstrukcja pozwala na uzyskanie większej ilości światła, lepszych parametrów szczelności oraz innych ciekawych funkcji dotyczących otwierania. Okna angielskie otwierają się na zewnątrz lub podnoszą do góry. Pozwala to dowolnie zagospodarować wewnętrzną przestrzeń wokół okna.

Często zdarza się że okna na Wyspach, wykonuje sie łącząc pod kątem, kilka mniejszych konstrukcji z sobą tzw. (bay lub bow windows) co nadaje budynkowi zabytkowy i niepowtarzalny wygląd.

Wyposażone są w okucia znanych producentów takich jak : SPILKA, IPA, SECURYSTYLE, ASSA ABLOY. W tej technologii można wykonać: okna obrotowe (top swing), okna otwierane (casement), okna typu (sash), okna nieotwierane (witryny), drzwi balkonowe (tarasowe). Do produkcji używane jest drewno sosnowe klejone warstwowo, opcjonalnie drewno meranti. Najczęstszym sposobem malowania to farba kryjąca RAL 9016 która odzwierciedla tradycyjny kolor stosowany na Wyspach.