Okna i drzwi drewniane

Okna i drzwi drewniane to nie tylko szlachetny i ekologiczny surowiec, ale także elegancja i styl. Drewno nadaje budynkom niepowtarzalnego uroku – klimatu prawdziwego domu. Stolarkę dobiera się tak, by kształtem i kolorem pasowała nie tylko do elewacji ale również do wystroju wnętrz ponieważ z powodu swojego wyglądu okna drewniane są często traktowane jak meble. Produkowane przez nas okna i drzwi drewniane stanowią doskonałe połączenie designu, funkcjonalności i mogą przybierać najróżniejsze formy oraz kształty.

W sprzedaży mamy produkty; skandynawskie, Szwedzkie, Norweskie, Duńskie (system okien i drzwi otwieranych na zewnątrz), system europejski IV 68, IV 78, IV92 (system okien i drzwi otwieranych do wewnątrz ), system angielski (casement, sash) i (bow windows), oraz (okna zabytkowe, renowacyjne) do odnawianych kamienic.

Nasze okna produkujemy ze sprawdzonych i trwałych gatunków drewna : sosna, sapelli, meranti, dąb, modrzew.

Polskie okna drewniane, eurosystem

icon

IV 48

więcej

icon

IV 78

więcej

icon

IV 92

więcej

Drzwi drewniane, przesuwne HST, harmonijkowe

icon

Drzwi drewniane

więcej

icon

Drzwi drewniane przesuwne HST

więcej

icon

Drzwi drewniane harmonijkowe

więcej

Okna drewniane skandynawskie; obrotowe, top swing, side hung, top hung, okna stałe, terrace doors, main entrance

icon

TOP SWING

więcej

icon

SIDE HUNG

więcej

icon

Drzwi tarasowe

więcej

icon

Main entrance

więcej

icon

Okna stałe

więcej

icon

Top hung

więcej

Okna drewniane angielskie typ; podnoszone, sash, casement, bay i bow windows

icon

SASH

więcej

icon

CASEMENT

więcej

icon

BAY BOW WINDOWS

więcej

Okna dachowe, połaciowe VELUX

icon

Okna dachowe z górnym otwieraniem

więcej

icon

Okna dachowe z dolnym otwieraniem

więcej

Okna drewniane

Okna drewniane to efektowne połączenie walorów estetycznych i ekologicznych, naturalnego surowca z innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, zapewniającymi wysoką jakość, termiczną i akustyczną.

Staranny dobór drewna klejonego warstwowo, a także specjalne technologie suszenia i sezonowania gwarantują, że pod Państwa dach zawsze trafią okna drewniane o najwyższych parametrach.

Technologia okien drewnianych w standardzie IV 68IV 78 i IV92 wykonywana z „euro-rowkiem“ umożliwia stosowanie okucia obwiedniowego np. MACO, co daje możliwość zrobienia skrzydła rozwiernego lub rozwierno-uchymnego z mikrorozszczelnieniem. W tej technologii wykonujemy standardowe okna, okna łukowe i trapezowe, drzwi wejściowe, drzwi przesuwne PSK i HST, drzwi harmonijkowe. Nieco odmienne wykonanie stważają okna zabytkowe (renowacyjne)

Jest to standard okien otwieranych do wewnątrz dedykowany na rynek europejski. Wyroby te przy zastosowaniu farb kryjących (wg palety RAL lub NCS) malowane są trzykrotnie oraz dodatkowo impregnowane. Istnieje też możliwość stosowania lakierów lazurowych tzw transparentnych, których celem jest ukazanie struktury drewna.

Dodatkowym elementem mogą być nakładki aluminiowe, stosowane od strony zewnętrznej malowane w dowolnym kolorze, których celem jest wygląd estetyczny jak i przedłużenie trwałości okna , nawet o 30 lat, co również pomniejsza koszty konserwacji.

Okna skandynawskie

Okna skandynawskie to alternatywa dla okien otwieranych do wewnątrz. Jest to tradycyjna konstrukcja, często z furingiem zdobiąca domy, Szwedzkie, Norweskie, Dańskie i Fińskie, idealnie nadaje się do panujących tam warunków. Całkowicie odmienna konstrukcja pozwala na uzyskanie większej ilości światła, lepszych parametrów szczelności oraz innych ciekawych funkcji dotyczących otwierania. Okna skandynawskie najczęściej otwierają się na zewnątrz co pozwala dowolnie zagospodarować wewnętrzną przestrzeń wokół okna.

Wyposażone w okucia znanych producentów takich jak : SPILKA, IPA, ASSA ABLOY. W tej technologii można wykonać: okna obrotowe (top swing) z restryktorem, okna otwierane na zewnątrz zamykane na haczyki lub na klamkę (side hung), okna nieotwierane (witryny), drzwi balkonowe (tarasowe). Do produkcji używane jest drewno sosnowe klejone warstwowo, opcjonalnie drewno meranti. Najczęstszym sposobem malowania to farba kryjąca NCS S502Y lub RAL 9010 która odzwierciedla tradycyjny kolor stosowany w Skandynawii.

Okna typu szwedzkiego są produkowane też jako, drewniano aluminiowe (ALUCLADS). W tym przypadku, nakładka aluminiowa chroni drewniane skrzydło i ramę od strony zewnętrznej, dzięki czemu okna nawet po latach wyglądają jak nowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, których okna narażone są na ciągłe działanie szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak słońce i klimat nadmorski. Okna drewniano aluminiowe dają też większą możliwość zastosowania szyb, np, pakiety: trzyszybowe i czteroszybowe

Okna angielskie

Okna angielskie to produkty znacząco różniące się od okien w innech częściach Europy. Są to tradycyjne wyroby spotykane w Anglii, Irlandii czy Islandii. Idealnie nadają  się do panujących tam warunków. Całkowicie odmienna konstrukcja pozwala na uzyskanie większej ilości światła, lepszych parametrów szczelności oraz innych ciekawych funkcji dotyczących otwierania. Okna angielskie otwierają się na zewnątrz lub podnoszą do góry. Pozwala to dowolnie zagospodarować wewnętrzną przestrzeń wokół okna.

Często zdarza się że okna na Wyspach, wykonuje sie łącząc pod kątem, kilka mniejszych konstrukcji z sobą tzw. (bay lub bow windows) co nadaje budynkowi zabytkowy i niepowtarzalny wygląd.

Wyposażone są w okucia znanych producentów takich jak : SPILKA, IPA, SECURYSTYLE, ASSA ABLOY. W tej technologii można wykonać: okna obrotowe (top swing), okna otwierane (casement), okna typu (sash), okna nieotwierane (witryny), drzwi balkonowe (tarasowe). Do produkcji używane jest drewno sosnowe klejone warstwowo, opcjonalnie drewno meranti. Najczęstszym sposobem malowania to farba kryjąca RAL 9016 która odzwierciedla tradycyjny kolor stosowany na Wyspach.