Balustrady i barierki aluminiowe BA 50

Zastosowanie
BA 50 to system profili aluminiowych i akcesoriów do produkcji balustrad i barierek.

Cechuje go przede wszystkim łatwość prefabrykacji i montażu. W przeciwieństwie do innych obecnych na rynku produktów tego typu wszystkie połączenia między elementami odbywają się zapomocą nitów i wkrętów. Wpływa to wydatnie na szybkość montażu, pozwala też w razie potrzeby zdemontować całą konstrukcje bez jej niszczenia.

Kolejną cechą charakterystyczną systemu jest jego wszechstronność. Szeroka gama profili na słupki i poręcze oraz akcesoria pozwala realizować załamania i zakręty konstrukcji bez konieczności dorabiania nietypowych elementów. Produkcja i montaż nie wymagają posiadania specjalistycznego sprzętu, wystarczy najprostsza piła, wiertarka i nitownica.
Najważniejszym elementem wyróżniającym ten wyrób w stosunku do innych obecnych na rynku jest materiał wyjściowy – aluminium. Profil aluminiowy jest stosunkowo lekki ale równocześnie wytrzymały. Pozwala łatwo i dokładnie obrabiać się. Można go też malować proszkowo na kilkaset kolorów dostępnych w palecie RAL i nie tylko. Oprócz tego profile aluminiowe można anodować uzyskując np. barwę i strukturę stali nierdzewnej.