Samozamykacze

W naszej ofercie znajdą Państwo samozamykacze GEZE umożliwiające dopasowanie parametrów pracy do indywidualnych wymagań użytkownika, od najmniejszych samozamykaczy nawierzchniowych do silnych urządzeń pomyślanych dla drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych. Systemy samozamykaczy z ramieniem nożycowym albo szyną ślizgową mogą być zestawiane z wielu elementów wyposażenia dzięki czemu powstają jednostkowe, niepowtarzalne rozwiązania.

Samozamykacze nawierzchniowe z ramieniem nożycowym do drzwi jednoskrzydłowych

Od najmniejszych samozamykaczy nawierzchniowych do rozbudowanych wersji przeznaczonych do drzwi przeciwpożarowych i dymoszczelnych: samozamykacze z ramieniem nożycowym mogą być stosowane w wielu kombinacjach.

Systemy wyposażone w funkcję swobodnego ramienia („Freeswing“) umożliwiają swobodne otwieranie albo zamykanie drzwi przy zastosowaniu niewielkiej siły, co jest szczególnie korzystne w domach opieki społecznej  albo w szpitalach.

Samozamykacze nawierzchniowe z szyną ślizgową do drzwi 1-skrzydłowych

Samozamykacze z szyną ślizgową do drzwi jednoskrzydłowych są nowoczesnymi urządzeniami zamykającymi dla wszystkich rodzajów drzwi. Wielowariantowe rozwiązania konstrukcyjne jak blokada elektromechaniczna, zintegrowana centralka dymowa albo funkcja swobodnego ramienia dają możliwość dostosowania samozamykacza do wszelkich wymagań użytkownika.

Samozamykacze nawierzchniowe z szyną ślizgową do drzwi dwuskrzydłowych

Samozamykacze do drzwi dwuskrzydłowych serii ISM z wbudowanym mechanizmem regulacji kolejności zamykania umożliwiają dobranie parametrów pracy i wyposażenia dla wszystkich typów drzwi. Wyposażone przykładowo w elektromechaniczne blokady położenia otwarcia albo w centralkę dymową pozwalają na spełnienie prawie każdego wymagania użytkownika.

Podstawa badań:

Na podstawie dyrektywy DIBt (Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej)  dotyczącej mechanizmów blokujących oraz według odpowiednich norm i standardów, przykładowo EN 1154, 1155 albo 1158 systemy zamykania drzwi dwuskrzydłowych uzyskały znak CE.