Szprosy

Szprosy wewnątrzszybowe

zamocowane na stałe wewnątrz pakietu szybowego, dostępne w różnej kolorystyce i szerokościach 8mm, 18mm, 26mm, 45mm. Minimalna odległość pomiędzy szybami 12mm.

Szprosy naklejane

 to elementy z tego samego materiału co okno, o różnych kształtach i kolorach, naklejone z dwóch stron na szybie. Z daleka wyglądają poprawnie lecz z bliska widać wnętrze szyby co nie zawsze wygląda estetyczne

Szpros wiedeński

równolegle ze szprosem naklejanym montujemy tzw. ślepy szpros (duplex) sprawiający wrażenie, że okno jest podzielone na małe szybki. Dostępne szerokości szprosów wiedeńskich 20mm, 24mm, 30mm.

Szprosy konstrukcyjne

są elementem konstrukcyjnym okna i wykonane są z tego samego materiału i koloru, dzielą szybę na mniejsze części. Za taki szpros uznaje się np. poprzeczkę balkonową. Dostępne szer. od ok. 60mm – 100mm (w zależności od systemu).

Szprosy nakładkowe

wykonane z spienionego PCV, są elementem ozdobnym okna drewnianego. Umożliwiają wpinanie tylko z jednej lub obu stron szyby, bez konieczności dzielenia jej i stosowania szprosa wiedeńskiego (duplex). Dostępne szer. 28mm, 45mm, 65mm.

Przykładowe wersje szprosów.
Możliwe również wzory pozastandardowe na życzenie.