Szyby

Do produkcji okien wykorzystujemy wysokiej jakości szkło uznanego producenta Saint-Gobain.

Odpowiednio dobrane szyby mogą spełniać różne funkcje, chcąc je dostosować do swoich potrzeb musimy zastanowić się na jakich parametrach zależy nam najbardziej.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Uzyskanie jak najlepszego współczynnika przenikania ciepła jest jednym z priorytetów dla każdego producenta okien. Produktami bezpośrednio wpływającymi na obniżenie tego wskaźnika są szyby zespolone wykonane ze szkła niskoemisyjnego.

Szyba zespolona o zwiększonej izolacji termicznej składa się z dwóch tafli szkła, z których jedna pokryta jest cienką, przezroczystą warstwą związków srebra.

Ta niskoemisyjna powłoka umieszczana jest wewnątrz szyby zespolonej. Przestrzeń międzyszybowa wypełniona jest argonem, gazem o lepszych własnościach izolacyjnych.

Powłoka pokrywająca jedną z tafli działa jak niewidoczna tarcza termiczna, która zatrzymuje ciepło wewnątrz pomieszczenia, a jednocześnie przepuszcza promienie słoneczne.

CLIMATOP

(PDF)

PRZEWODNIK PO SZYBACH DO OKIEN

(PDF)

SWISSPACER

(PDF)

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Podstawową funkcją szyb przeciwsłonecznych jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym i nie tylko.

Szkło przeciwsłoneczne połączone ze szkłem o zwiększonej izolacji termicznej pozwala w efekcie na zatrzymanie ciepła wewnątrz zimą i ochrona przed promieniowaniem słonecznym i przegrzewaniem pomieszczeń w lecie.

Rozwiązanie takie pozwala na równoczesne zmniejszenie kosztów klimatyzacji w sezonie letnim oraz wydatków zawiązanych z ogrzewaniem w sezonie zimowym. W przypadku tej funkcji najważniejszymi parametrami są przede wszystkim przepuszczalność światła Tl, a także współczynnik g oraz współczynnik U.

CLIMAPLUS SOLAR

(PDF)

BEZPIECZEŃSTWO

Szkło bezpieczne może być hartowane lub laminowane, w zależności od zastosowania.

SECURIT

(PDF)

Bezpieczne szkło hartowane ESG

Zostaje poddane obróbce termicznej, dzięki czemu zwiększa jego wytrzymałość mechaniczną. Takie szkło jest 5-krotnie bardziej wytrzymałe od zwykłego szkła niehartowanego. Dodatkowo charakteryzuje się specyficznym sposobem pękania przy rozbiciu. Szyba rozpada się na drobne odłamki o tępych krawędziach.

Bezpieczne szkło laminowane VSG

Składa się z dwóch tafli szkła, połączonych ze sobą jedną lub kilkoma warstwami specjalnej folii. W przypadku uderzenia lub stłuczenia, odłamki pozostają przyklejone do folii. Taki efekt nie tylko chroni przed ryzykiem skaleczenia, działa również jako dodatkowy środek antywłamaniowy, utrudniający wtargnięcie do środka.

Szkło bezpieczne nie tylko chroni nas przed ryzykiem skaleczeń lub włamania, może spełniać inne funkcje poprawiające komfort naszego życia, jak zwiększona izolacja termiczna, izolacja akustyczna.

KOMFORT AKUSTYCZNY

Na wysoki poziom izolacyjności akustycznej naszych okien wpływa w ogromnym stopniu szyba jaką w nich zastosujemy.

Jeśli więc mieszkamy w miejscu narażonym na hałasy z zewnątrz, dobrze jest zastosować szybę, która w odpowiedni sposób będzie absorbowała te dźwięki.

Dobry efekt izolacyjności akustycznej uzyskać możemy, poprzez zastosowanie szyby zespolonej, złożonej z dwóch tafli szkła o różnej grubości.

Występuje ona w następujących połączeniach:

1) dwie tafle szkła pojedynczego różnej grubości np. 8/16/4, 8/12/4, itp.

2) jedna tafla szkła pojedynczego oraz jedna tafla szyby laminowanej, składająca się z dwóch tafli szkła połączonych warstwami folii PVB o własnościach izolacji akustycznej. Tego rodzaju szyba zespolona zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa.

STADIP® SILENCE | CLIMAPLUS® SILENCE

(PDF)

DEKORACJA

Szeroka gama szyb dekoracyjnych jaką oferujemy pozwoli odnaleźć Państwu rozwiązanie idealne do urządzenia wnętrza waszego domu.

Chociaż mają one spełniać głównie funkcje estetyczne, nic nie stoi na przeszkodzie aby nadać im również właściwości izolacji termicznej, kontroli słonecznej lub izolacji akustycznej, bądź też podwyższonego poziom bezpieczeństwa.

DECORGLASS

(PDF)

Wzory ornamentów i szyb matowych