KÖMMERLING – profile najwyższej jakości

KÖMMERLING to produkt Niemiecki zapoczątkowany w latach 1954 w Troisdorf okolice Nordrwenin-Westfalen. Rozpoznawany w całej Zachodniej Europie, będący jednym z prekursorów historii okien i drzwi PVC. Lata współpracy z projektantami branży budowlanej i starania o miano najcieplejszego wyrobu KÖMMERLING stał się bardzo innowacyjnym, niezwykle rozbudowanym i kompletnym systemem stolarki okiennej w technologij AD i MD. Do najnowszych rozwiązań produktowych w 2016 roku należą; 76mm AD, 76mm MD, 88+ Standard i 88+ Passiv. Każdy z nich daje inne możmiwości począwszy od ceny, poprzez podwyższoną statykę aż do produktu spełniającego wymagania okien pasywnych. Wspólną cechą jest ta sama niezmienna od lat jakość PVC, co jest atutem firmy wpływającym na zachowanie niezmiennego koloru, estetykę i łatwość w utrzymaniu czystości.
Decydując się na ten system mamy możliwość stosowania nakładek aluminiowych oraz szyb o wyjątkowych możliwościach – pakiety szybowe do 48 mm

 • Drzwi tarasowe i zewnętrzne do mieszkań i lokali
 • Wyjątkowo duża statyka
Drzwi jednoskrzydłowe 1200 x 2400 mm
Drzwi ze słupkiem ruchomym 1000 x 2400 mm

Kommerling 76mm AD

KÖMMERLING 76 mm AD jest nowoczesnym i najlepszym w swojej klasie systemem okien i drzwi PVC. Najwyższa jakość, wymierne oszczędności na kosztach energii, optymalna ochrona przed hałasem, pewne zabezpieczenie przed włamaniami oraz różnorodne możliwości kształtowania powierzchni zewnętrznej świadczą o przewadze systemu. Decydując się na okna w systemie KÖMMERLING 76 mm AD podejmujesz właściwą decyzję, podwyższając swoją jakość życia.

System okienny najlepszy w swojej klasie.
Okna w systemie KÖMMERLING 76 mm AD to wybór bez kompromisów. Charakteryzują się one wszystkimi parametrami nowoczesnego okna przyszłości. Z punktu widzenia kształtu geometrii poprzez funkcjonalność, statykę oraz współczynniki izolacyjności termicznej i akustycznej, aż po ochronę środowiska system spełnia nie tylko aktualne wymogi, lecz przede wszystkim wymogi przyszłości.

Innowacyjne technologie. Innowacyjna konstrukcja systemu KÖMMERLING 76 mm AD pozwala na możliwość osadzenia w oknie nowoczesnych pakietów 3-szybowych o grubości do 48 mm oraz różnorodnych szyb funkcyjnych. Dzięki inteligentnym technikom mocowań profesjonalny montaż jest realizowany szybko, sprawnie oraz bez większych nakładów. Wymiana starych okien na nowe – nowoczesne okna w systemie KÖMMERLING 76 mm AD jest więc „czystą przyjemnością”.

KÖMMERLING 76 mm AD
System okien i drzwi PVC o głębokości zabudowy 76 mm.

 • Wysoka oszczędność na kosztach energii – nowy system 76 mm z uszczelką przylgową o najwyższych parametrach izolacyjności termicznej – wartość współczynnika Uw dla okna referencyjnego do 0,76 W/(m2K)
 • Poprawa jakości życia dzięki perfekcyjnej izolacyjności akustycznej do 48 dB.
 • Większe bezpieczeństwo – możliwość zastosowania zintegrowanych systemów antywłamaniowych (systemów osłonowych); klasa antywłamaniowości RC2.
 • Łatwość pielęgnacji dzięki wytrzymałej, odpornej na zmienne warunki atmosferyczne powierzchni o najwyższej jakości.
 • Długa żywotność okna.
 • Wysoki komfort obsługi i wyjątkowa funkcjonalność dzięki nowoczesnej technice.
 • System dostępny w kolorze białym oraz w okleinie dekor w szerokiej palecie kolorów o strukturze gładkiej lub drewna.
 • Możliwość zastosowania innowacyjnych nakładek aluminiowych AluClip lub AluClip Pro.

Kommerling 76mm MD

Okna w systemie KÖMMERLING 76 mm MD to wybór bez kompromisów. Charakteryzują się one wszystkimi parametrami nowoczesnego okna przyszłości. Z punktu widzenia kształtu geometrii poprzez funkcjonalność, statykę oraz współczynniki izolacyjności termicznej i akustycznej, aż po ochronę środowiska system spełnia nie tylko aktualne wymogi, lecz przede wszystkim wymogi przyszłości.

Smukła optyka

Wąskie, smukłe profile sprawiają, że większa jest powierzchnia szyb. Dodatkowo atrakcyjność systemu rośnie dzięki możliwości wyboru szerokiej palety dekorów o strukturze drewna lub jednolitej oraz innowacyjnych nakładek aluminiowych anodowanych lub lakierowanych proszkowo.

Znakomita izolacyjność termiczna

System KÖMMERLING 76 mm MD wyróżnia się najwyższymi parterami izolacyjności cieplnej. Innowację stanowi technologia wypełnień termoizolacyjnych proEnergyTec. System z uszczelką środkową osiąga najwyższe parametry izolacyjności termicznej – wartość współczynnika Uf  do 1,0 W/(m2K) w wersji standardowej, natomiast Uw  dla okna referencyjnego do 0,73 W/(m2K).

Większa ochrona przed hałasem

System KÖMMERLING 76 mm MD z zastosowanymi szybami specjalnymi gwarantuje optymalne zabezpieczenie przez dobiegającym z zewnątrz hałasem. Współczynnik izolacyjności akustycznej osiąga wartość do 48 dB.

Lepsze zabezpieczenie przed włamaniami

Profile okienne KÖMMERLING 76mm MD są tak skonstruowane, aby z łatwością można było zamontować specjalne okucia antywłamaniowe oraz inne dodatkowe systemy zabezpieczające, np. rolety, okiennice. Okna o klasie antywłamaniowości RC 2.

Znakomita szczelność

Nowoczesne uszczelki stanowią doskonałe zabezpieczenie przed przeciągiem, kurzem i deszczem oraz wpływają na przyjemny klimat pomieszczeń.

Łatwa pielęgnacja

Wysokojakościowa powierzchnia zewnętrzna profili w systemie KÖMMERLING 76 mm MD jest wyjątkowo odporna na zmienne warunki atmosferyczne, a jej czyszczenie jest niezwykle łatwe.

Wyjątkowa stabilność

Optymalnie rozmieszczone wzmocnienia stalowe w profilach ramy i skrzydła zapewniają perfekcyjną statykę. W wersji z klejoną szybą trzy komponenty „skrzydło – klej – szyba” tworzą stałą niezwykle stabilną konstrukcję. W wariancie z nakładkami aluminiowymi AluClip Pro nakładka przejmuję funkcję statyczną.

Większy komfort użytkowania

Z zastosowaniem najnowocześniejszej techniki okuć można wykonać w systemie KÖMMERLING 76 mm MD wszystkie rodzaje okien, które otwierają się i zamykają niezwykle łatwo.

Perfekcyjna wentylacja

Aby zapewnić w pomieszczeniach przyjemny klimat, system KÖMMERLING 76 mm MD oferuje optymalny program systemów wentylacyjnych.

Niezwykła trwałość

Wysoka jakość oraz przyjazne dla zdrowia i środowiska profile z tworzywa sztucznego wykonane w ekotechnologii greenline gwarantują długą żywotność okna oraz wpływają pośrednio na wzrost wartości nieruchomości.

76 mm

System KÖMMERLING o głębokości zabudowy 76 mm jest atrakcyjny nie tylko dla nowego budownictwa, lecz przede wszystkim idealnie nadaje się do bardziej wymagających pod kątem architektonicznym i energetycznym renowacji.

Kommerling 88+ Passiv

KÖMMERLING 88plus PASSIV to nowa generacja okien i drzwi PVC z inteligentną technologią wypełnień termoizolacyjnych oraz optymalną głębokością zabudowy wraz z niską szerokością widoczną, wpływającą na maksymalne nasłonecznienie pomieszczeń. Za ekskluzywnością tego systemu przemawiają ponadto: elegancji design, idealne proporcje oraz dodatni bilans energetyczny.

 • System 6-komorowy o optymalnej głębokości zabudowy – 88 mm;
 • Wypełnienie komór innowacyjnymi, termoizolacyjnymi wypełnieniami pozwala na osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła Uf = 0,8 W/(m2K), potwierdzonego badaniami Passivhaus Institut w Darmstadt;
 • Dodatkowa termoizolacyjna uszczelka środkowa poprawiająca właściwości pasywne okna;
 • Szkło wklejane w technologii suchej, pozwalające na łatwą wymianę uszkodzonego szkła;
 • Wyjątkowa trwałość i doskonała statyka oraz stabilność konstrukcyjna okna pasywnego;
 • Możliwość wykonania konstrukcji wielkogabarytowych – drzwi o wysokości do 2,5 m;
 • Nowoczesna, ekskluzywna stylistyka;
 • Zastosowanie bezpiecznych dla zdrowia i środowiska bezołowiowych stabilizatorów cynkowo-wapniowych Greenline.

Kommerling 88+ Standard

KÖMMERLING 88plus to doskonały produkt wyznaczający nową jakość okien. Optymalna szerokość zabudowy – 88 mm – otwiera fascynujące możliwości dla współczesnego i zorientowanego na przyszłość budownictwa. Dzięki systemowi KÖMMERLING 88plus architekci zyskują wyjątkową możliwość wykorzystania innowacyjnych rozwiązań projektowych. Spełniają oni w ten sposób najbardziej ukryte potrzeby i oczekiwania, dążących do wyjątkowości inwestorów. To wyjątkowy, energooszczędny system bazujący na najwyższym poziomie jakości profili okiennych z tworzywa sztucznego. Dzięki wysokim wartościom współczynników izolacyjności cieplnej i akustycznej, zyskał on miano inteligentnej konstrukcji nowej generacji. Dodatkowe walory tego systemu to: ochrona antywłamaniowa oraz opłacalność zakupu i użytkowania.

 • System 6-komorowy o optymalnej 88 mm głębokości zabudowy;
 • Znakomite parametry izolacyjności cieplnej z optymalnym przebiegiem izoterm; Wartość współczynnika przenikania ciepła Uf = 1,0 W/(m2K);
 • Termoizolacyjny system z uszczelką środkową;
 • Trzy płaszczyzny uszczelek zapewniają lepszą ochronę przeciwdeszczową i przeciwwietrzną;
 • Innowacyjna uszczelka wrębu skrzydłowego zapewnia dodatkową izolację cieplną;
 • Większy komfort i mniejsze ryzyko kondensacji pary wodnej;
 • Uskok w ramie jako rowek ściekowy dla skraplającej się wody;
 • Większy zakres szklenia (24-54 mm), potrójna i mocniejsza szyba chroniąca przed hałasem i włamaniami;
 • Współczynnik izolacyjności akustycznej do 48 dB;
 • Długotrwałość i stabilność, dzięki perfekcyjnej statyce; Możliwość konstrukcji wielkogabarytowych;
 • Łatwe w czyszczeniu i w konserwacji, dzięki okuciom umieszczonym w niewidocznym miejscu, za termoizolacyjnymi uszczelkami środkowymi;
 • Różnorodność w wyborze kolorystyki – szeroka paleta oklein oraz innowacyjne nakładki aluminiowe AluClip i AluFusion;
 • Zastosowanie bezołowiowej, przyjaznej dla zdrowia i środowiska ekotechnologii Greenline.